דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בעיניים פקוחות | בלוג הצילום

למרות הוראת בג"ץ: אימון צבאי בשדות הכפר ג'ינבה, דרום הר חברון

מאי 2014

 ג'ינבה היא אחת מהקהילות הגרות בשטח שהוכרז "שטח אש 918", שישראל מנסה לגרש את תושביהן. קהילות אלה, שאוכלוסייתן הכוללת מונה כאלף נפש, הן מהעניות בגדה המערבית. המנהל האזרחי, שטוען שאסור לתושבי הקהילות לגור בבתיהם, אוסר עליהם לבנות מבנים חדשים, להתחבר לתשתיות של חשמל ומים או לסלול דרכי גישה. במהלך השנים, הרסו נציגי המנהל מבני שירות של הקהילות, כולל בורות לאגירת מים.

גורלן של קהילות אלה נדון מזה שנים ארוכות בבג"ץ וכיום הוא נדון במסגרת של הליך גישור. עד לסיומו, אסרו השופטים על המדינה לפגוע בבתי התושבים וברכושם או לגרשם מבתיהם. למרות זאת, בשבוע שעבר ערך הצבא אימון בתוך שדות התבואה של ג'ינבה, תוך הפרת צו של בית המשפט. הם הסבו נזק ליבול החקלאי, שהוא מקור הפרנסה של רבים מהתושבים.

בעקבות פניית האגודה לזכויות האזרח, הכחיש הצבא שהאימונים נערכו בתוך שדות הכפר. כעבור יומיים, העבירה האגודה לצבא מדידות של GPS שערך בצלם שהוכיחו שהאימונים התקיימו בתוך השטח של ג'ינבה. בעקבות פנייה זו, הפסיק הצבא את אימוניו באזור.

התמונות צולמו על-ידי תחקירן השטח שלנו בדרום הר חברון נאסר נוואג'עה.

נזק ליבולים שהותיר האימון הצבאי בשדות הכפר ג'ינבה, 12.5.2014
הצבא מתאמן בשדות הכפר ג'ינבה, 13.5.2014
הצבא מתאמן בשדות הכפר ג'ינבה, 13.5.2014
הצבא מתאמן בשדות הכפר ג'ינבה, 13.5.2014
הצבא מתאמן בשדות הכפר ג'ינבה, 13.5.2014
הצבא מתאמן בשדות הכפר ג'ינבה, 13.5.2014


בלוג הצילום בעיניים פקוחות של בצלם מופץ תחת רישיון ייחוס 4.0 בין־לאומי של Creative Commons. ניתן לעשות שימוש חופשי בתמונות המופיעות כאן, אך יש לציין את שם הצלם/ת ואת ארגון "בצלם" כיוצרים בכל שימוש פומבי בהן.