דילוג לתוכן העיקרי

מרכז העיר חברון: חיילים נכנסו לבניין מגורים וערכו מסדר זיהוי לילדים בגיל בית הספר היסודי

ב-3.9.21, בסביבות השעה 20:00, נכנסו שמונה חיילים לבניין המגורים של משפחת דענא המורחבת בתואנה של חיפוש אחר ילדים שיידו אבנים לעבר כביש סמוך. החייליים הורו לכל הדיירים להביא את ילדיהם לחצר ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מרכז העיר חברון: חיילים נכנסו לבניין מגורים וערכו מסדר זיהוי לילדים בגיל בית הספר היסודי

ב-3.9.21, בסביבות השעה 20:00, נכנסו שמונה חיילים לבניין המגורים של משפחת דענא המורחבת בתואנה של חיפוש אחר ילדים שיידו אבנים לעבר כביש סמוך. החייליים הורו לכל הדיירים להביא את ילדיהם לחצר כדי שיוכלו לצלמם. ההורים החלו לאסוף את ילדיהם, שחלקם כבר ישנו, ושלושה מהחיילים נכנסו לשתיים מהדירות והסתובבו בין החדרים. חיילים אחרים נותרו בחצר שבה החלו להתאסף הילדים. במקביל עלו חלק מהחיילים גם לגג הבניין ועיכבו שם את צעירים, בני 25-15, כשהם מונעים מבני המשפחה לתעד את המתרחש. לאחר שצילמו את כל הילדים עזבו החיילים את הבניין כשהם מותירים מאחוריהם הורים מוטרדים וילדים מפוחדים.

התיעוד ממחיש באיזו שרירותיות מופרעת שגרת חייהם של הנתינים הפלסטינים החיים תחת הכיבוש ובאיזו קלות חיילים פוגעים בזכויותיהם. נדמה שעבור הצבא כל הפלסטינים, גם ילדים וילדות בגילאי בית הספר היסודי, הם עבריינים בפוטנציה: בכל עת מותר להעירם בלילה, להיכנס לביתם ולערוך להם מסדר זיהוי. על רקע זה יש לקרוא את הפרסומים האחרונים על מאגרי המידע שהקים הצבא בגדה המערבית – ורק שם – באמצעות אפליקציות זיהוי פנים.

סרטונים אחרונים