דילוג לתוכן העיקרי

מתנחלים מלווים בחיילים עקרו עמוד חשמל שהציבה חברת החשמל הפלסטינית ותקפו באבנים ובאלה תושב בן 71, ג'אלוד, מחוז שכם

ב-15.10.20, גילו תושבי הכפר ג'אלוד שמתנחלים ניסרו עמוד חשמל שהציבה מועצת הכפר בשכונה הדרום מזרחית שלו, כדי לספק חשמל לכמה בתים באזור. אחד הבתים הוא ביתו של וליד שוויכי, בן 71 ואב לשבעה. ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מתנחלים מלווים בחיילים עקרו עמוד חשמל שהציבה חברת החשמל הפלסטינית ותקפו באבנים ובאלה תושב בן 71, ג'אלוד, מחוז שכם

ב-15.10.20, גילו תושבי הכפר ג'אלוד שמתנחלים ניסרו עמוד חשמל שהציבה מועצת הכפר בשכונה הדרום מזרחית שלו, כדי לספק חשמל לכמה בתים באזור. אחד הבתים הוא ביתו של וליד שוויכי, בן 71 ואב לשבעה.

ב-3.4.21 הגיעו למקום נציגי המועצה, עובדי חברת החשמל וכמה מתושבי השכונה כדי להציב עמוד חשמל חדש. בסביבות השעה 12:00, הגיעו למקום כמה מתנחלים מכיוון המאחזים אש קודש ואחיה, שהוקמו במרחק של כמה מאות מטרים מהשכונה. המתנחלים טענו בפני התושבים כי הקרקע שייכת להם. כרבע שעה לאחר מכן הגיעו למקום, בריצה, כ-20 מתנחלים נוספים, רעולי פנים. התושבים ועובדי חברת החשמל נמלטו, והמתנחלים תקפו את שוויכי, שנותר לבדו במקום.

שני חיילים שאיבטחו את המתנחלים הורו לשוויכי לעזוב את המקום, וליוו אותו עד שהתרחק. המתנחלים עקרו את עמוד החשמל וניפצו את השמשה במכוניתו של תושב שחנה באזור.

כך דאגו המתנחלים, בסיוע הצבא, לכך ששוויכי ושכניו ייאלצו להמשיך לחיות ללא חשמל.

בעדות שמסר לתחקירנית בצלם, סלמא א-דיבעי, סיפר וליד שוויכי, בן 71, על תקיפתו בידי מתנחלים:

בזמן שהפועלים עבדו הגיעו כמה מתנחלים מכיוון המאחז שנמצא במרחק של בערך 300 מטרים מהמקום. אחד מהם אמר: "מה אתם עושים כאן? זו לא האדמה שלכם!", והתנהל ויכוח על הבעלות על הקרקע. המתנחלים טענו שהקרקע שלהם ושהקרקע שלנו נמצאת בסעודיה. כאשר המתנחלים ראו שאנחנו לא מתייחסים אליהם ולא הולכים משם, אחד מהם אמר: "עכשיו נביא אנשים שירחיקו אתכם מכאן". ראיתי אחד מהם מדבר בטלפון.

אחרי 15-10 דקות, ראיתי בערך 20 מתנחלים רעולי פנים שהגיעו בריצה מכיוון מזרח. ראש המועצה ושאר התושבים ברחו מהר מהמקום ואני נשארתי לבד עם המתנחלים. זו הפעם הראשונה שאני רואה דבר כזה. גם אני רציתי להתרחק משם אבל אני אדם מבוגר ואני לא מסוגל לרוץ או ללכת מהר. המתנחלים רצו לעברי והתחילו לזרוק עליי אבנים. אחד מהם הכה אותי עם אלה וניסה להפיל אותי ארצה, אבל נשארתי עומד. מתנחל אחר זרק עליי אבן גדולה והדפתי אותה בידיים שלי.

היו שם שניים או שלושה חיילים, ואחד מהם אמר לי: "קדימה, לך מכאן". אמרתי לו: "אתה לא רואה מה הם עושים?" הוא אמר שוב: "קדימה, לך מכאן". בינתיים המתנחלים צעקו והמשיכו לזרוק אבנים לכיוון שלי והחיילים לא עשו להם כלום. שני החיילים הלכו איתי לאורך 60 מטרים בערך עד שהתרחקתי מהמתנחלים. בינתיים המתנחלים עקרו את עמוד החשמל והשליכו אותו ארצה לעיני החיילים.

הגעתי הביתה וסגרתי את הדלת ואת החלונות. פחדתי שהמתנחלים יבואו אחריי. אחר-כך נסעתי למשפחה שלי שהייתה בירושלים. מאז שהמתנחלים ניסרו את עמוד החשמל באוקטובר, אין לי חשמל בבית ואי אפשר לגור בו.

סרטונים אחרונים