דילוג לתוכן העיקרי

בית תחת מתקפה: מתנחלים מיידים אבנים על בית באזור ח'לת א-נתש שממזרח לחברון במהלך ארבעה ימים, ינואר-פברואר 2021

במהלך שלושה ימים, בין ה-16-18.1.21, מתנחלים תקפו שוב ושוב את בית משפחת אדריס בשכונת ח'לת א-נתש שממזרח לעיר חברון. המתנחלים, שחלקם היו רעולי פנים, הגיעו למקום בשעות הבוקר והערב, וניפצו חמי...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

בית תחת מתקפה: מתנחלים מיידים אבנים על בית באזור ח'לת א-נתש שממזרח לחברון במהלך ארבעה ימים, ינואר-פברואר 2021

במהלך שלושה ימים, בין ה-16-18.1.21, מתנחלים תקפו שוב ושוב את בית משפחת אדריס בשכונת ח'לת א-נתש שממזרח לעיר חברון. המתנחלים, שחלקם היו רעולי פנים, הגיעו למקום בשעות הבוקר והערב, וניפצו חמישה מחלונות הבית. אבי המשפחה, רג'אאי אדריס , בן 37 ואב לשישה, התקשר למשטרה בכל תקיפה כזאת, אך השוטרים הגיעו תמיד באיחור, אם בכלל. טריף אף שלח למשטרה תיעוד וידיאו של התקיפות. השוטרים המליצו בפניו להגיש תלונה בתחנת המשטרה, וב-25.1.21 הגיע אדריס למשטרת קריית ארבע. הוא נאלץ להמתין שעתיים עד שהורשה להיכנס לתחנה, ואז קיבל את פניו שוטר שרשם את תלונתו.

אולם, בשעות הערב של ה-1.2.21, שוב הגיעו מתנחלים לבית, תקפו אותו באבנים, חלקם באמצעות קלע, וניפצו כמה מחלונותיו. אדריס דיווח גם הפעם למשטרה, וגם הפעם הגיעו השוטרים לאחר שהמתנחלים הסתלקו, כחצי שעה לאחר פנייתו. השוטרים צילמו את האבנים שיידו המתנחלים על גג הבית ובתוכו ואת החלונות המנופצים, ושבו והציעו לאדריס להגיש תלונה בתחנת המשטרה, אך הוא בחר שלא לעשות כן, היות שהדבר אינו מביא תועלת. המאחז גל, המתפקד כשכונה בהתנחלות קריית ארבע, הוקם בשנת 2014 במרחק של פחות מ-100 מטר מח'לת א-נתש. מאז הוקם תוקפים מתנחלים חקלאים באזור ומונעים מהם גישה לאדמותיהם.

סרטונים אחרונים