דילוג לתוכן העיקרי

חייל פותח דלת ג'יפ בחוזקה על רוכב קטנוע שעובר לידו ומפיל אותו ארצה, בכפר זבובה שבמחוז ג'נין, 13.1.21

ב-13.1.21 הגיע עוביידה אל-וחש, בן 18, תושב הכפר אל-יאמון שבמחוז ג'נין לכפר זבובה שמצפון לכפרו, כדי למסור משלוח. בשעה 14:55, בעת שאל-וחש המתין לנמען מול מאפיית הכפר על הקטנוע שלו, נכנס לכפ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

חייל פותח דלת ג'יפ בחוזקה על רוכב קטנוע שעובר לידו ומפיל אותו ארצה, בכפר זבובה שבמחוז ג'נין, 13.1.21

ב-13.1.21 הגיע עוביידה אל-וחש, בן 18, תושב הכפר אל-יאמון שבמחוז ג'נין לכפר זבובה שמצפון לכפרו, כדי למסור משלוח. בשעה 14:55, בעת שאל-וחש המתין לנמען מול מאפיית הכפר על הקטנוע שלו, נכנס לכפר ג'יפ צבאי וילדים שהיו באזור החלו להימלט מהמקום. כשהתקרב הג'יפ לאל-וחש הוא החל להתקדם על הקטנוע כדי להתרחק ממנו, אך כשחלף על-פני הג'יפ אחד החיילים פתח בחוזקה את דלתו הקדמית, פגע באל-וחש והפיל אותו ואת הקטנוע. האירוע תועד במצלמת אבטחה של אחת החנויות.

בעדות שמסר לתחקירן בצלם, עבד אל-כרים א-סעדי, למחרת האירוע, סיפר אל-וחש:

אני הבכור בין שישה ילדים ובגלל שהמצב הכלכלי הקשה ואין הרבה הזדמנויות עבודה קניתי לפני חודשיים בערך קטנוע והתחלתי לעבוד עליו במשלוחים.

ביום רביעי, 13.1.21, בסביבות השעה 14:30, עמדתי עם הקטנוע מול המאפייה בכפר זבובה, וחיכיתי לבעל המשלוח שיגיע לקחת אותו. פתאום ראיתי ג'יפ צבאי גדול מגיע מהכניסה לכפר ומתקדם לכיוון שלי. כשהג'יפ התקרב אליי החלטתי לנסוע משם כדי לא להיתקל בחיילים. התחלתי לנסוע לאט, ואז פתאום החייל שישב מלפנים פתח את הדלת של הג'יפ כך שהיא פגעה בי ואני והקטנוע נפלנו על הקרקע. רגל שמאל כאבה לי. מהג'יפ יצאו כמה חיילים, ארבעה או חמישה, ואחד מהם תפס אותי בחולצה והקים אותי. הוא דרש ממני בגסות, בערבית, את המסמכים של הקטנוע. עניתי לו שהם מתחת לכיסא והוא אפשר לי להוציא אותם. מסרתי לו את הניירת והוא הסתכל עליה ואז כל החיילים עלו בחזרה לג'יפ ונסעו משם.

עליתי על הקטנוע ונסעתי כמה מטרים לכיוון הרחבה של הכפר ומשם צעירים שהתאספו הסיעו אותי לבית החולים בג'נין וצעירים אחרים לקחו את הקטנוע שלי ברכב של אחד מהם לבית שלי. בבית החולים עשו לי צילומים והתברר שאין שבר. אחרי שעתיים שחררו אותי. בקטנוע שלי נפגע האיזון של ההגה וגם נשברה איזו חתיכת פלסטיק ועכשיו אצטרך לתקן אותו.

סרטונים אחרונים