דילוג לתוכן העיקרי

מתנחלים גונבים פריטים ממשתלה בפעם החמישית מאז נפתחה בשנת 2019, א-סאוויה מחוז שכם, 27.11.20

מוחמד מחאמיד, בן 29 ואב לשניים, תושב א-סאוויה שבמחוז שכם, הוא בעליה של משתלה הניצבת לצד כביש (60) מול הכניסה לכפר. ב-27.11.20, בשעה 2:00 לפנות בוקר, בעת שעמד ללכת לישון, בדק מחאמד את מצלמ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מתנחלים גונבים פריטים ממשתלה בפעם החמישית מאז נפתחה בשנת 2019, א-סאוויה מחוז שכם, 27.11.20

מוחמד מחאמיד, בן 29 ואב לשניים, תושב א-סאוויה שבמחוז שכם, הוא בעליה של משתלה הניצבת לצד כביש (60) מול הכניסה לכפר. ב-27.11.20, בשעה 2:00 לפנות בוקר, בעת שעמד ללכת לישון, בדק מחאמד את מצלמת האבטחה שלו, והבחין באנשים המעמיסים שתילים על מכונית. לדבריו, מתנחלים פרצו למשתלה וגנבו ממנה פריטים כבר ארבע פעמים קודם לכן, האחרונה שבהן בתחילת חודש נובמבר.

מחאמיד נכנס למכוניתו ונסע מהר למשתלה, שם התנגש במכוניתם החונה של המתנחלים, שיצאו ממנה ונמלטו לכיוון ההתנחלות רחלים, הנמצאת במרחק של כקילומטר וחצי מהמשתלה.

בעדות שמסר לתחקירנית בצלם, סלמא א-דיבעי, סיפר מחאמיד על ערב הפריצה האחרון:

התכוננתי ללכת לישון ולפני כן בדקתי דרך הטלפון את מצלמות האבטחה של המשתלה. הייתי בשוק כשראיתי אנשים מעמיסים שתילים לתוך המכונית שלהם! השתגעתי, לא יכולתי לסבול את המחשבה על הגניבה. זאת לא הייתה הפעם הראשונה שמתנחלים פורצים למשתלה.

יצאתי מהבית במכנסיים קצרים ואשתי רצה אחריי והושיטה לי מכנסיים. התלבשתי בתוך הרכב כי רציתי לתפוס את הגנבים הפעם, אחרת הייתי משתגע.

נסעתי מהר והגעתי למשתלה תוך שלוש דקות.

האוטו שלהם חנה עדיין ליד הכניסה למשתלה. כל מה שרציתי זה לתפוס אותם, ובגלל זה התנגשתי במכונית שלהם - כדי שלא יוכלו לברוח. הראש שלי נחבט בהגה ולא ראיתי כלום, אבל בכל זאת יצאתי מהמכונית וניסיתי לתפוס אותם. לצערי, הם הצליחו לברוח לכיוון ההתנחלות רחלים, שנמצאת בערך קילומטר וחצי מהמשתלה.

מחאמיד התקשר למשטרת ישראל ולאחר כרבע שעה הגיעו למקום שוטרים, בליווי עשרה ג'יפים צבאיים. השוטרים צילמו את הזירה ולקחו טביעות אצבעות של המתנחלים. לאחר כמה שעות השוטרים הסיעו את מחאמיד למשטרת אריאל, שם הוא מסר עדות ושוחרר לביתו.

בעדותו הוסיף וסיפר:

היקף הגניבה הקודמת, בראשון לנובמבר, הרס אותי. הם לא הסתפקו בגניבה מהמשתלה עצמה, הם גנבו כל דבר שהיה בחנות שלי - אפילו שתיה, שוקולדים, סיגריות וגלידה שאני מוכר.

אני לא מסוגל לספוג עוד הפסדים. אני רוצה לחיות, להתקיים, לפרנס את הילדים שלי, לא רוצה בעיות עם אף אחד - לא פלסטינים ולא מתנחלים. לא חיפשתי להתעמת איתם אבל לא הייתה לי ברירה כי מדובר ברכוש שלי, שהוא מקור הפרנסה של המשפחה שלי.

סרטונים אחרונים