דילוג לתוכן העיקרי

וידיאו: חיילים עומדים מנגד בעת שמתנחלים תוקפים בכפר עסירה אל-קיבלייה

ב-3.7.11 בצהריים, תקפו מתנחלים בכפר עסירה אל-קיבלייה, בטענה שתושבי הכפר הציתו אש בסמוך להתנחלות יצהר. התוקפים, שחלקם היו רעולי פנים, היו חמושים במקלות ומוטות ברזל, ושניים מהם נשאו כלי נשק...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

וידיאו: חיילים עומדים מנגד בעת שמתנחלים תוקפים בכפר עסירה אל-קיבלייה

ב-3.7.11 בצהריים, תקפו מתנחלים בכפר עסירה אל-קיבלייה, בטענה שתושבי הכפר הציתו אש בסמוך להתנחלות יצהר. התוקפים, שחלקם היו רעולי פנים, היו חמושים במקלות ומוטות ברזל, ושניים מהם נשאו כלי נשק. הם יידו אבנים על בתי הכפר הקיצוניים, הכו פלסטיני ופצעו אותו, והשחיתו כעשרים עצי זית באמצעות שבירת ענפיהם. תושבים מהכפר הגיעו למקום והגיבו ביידוי אבנים לעבר התוקפים. עדי ראייה לאירוע מסרו לבצלם כי כעשר דקות אחרי התחלת ההתקפה, הגיע למקום ג'יפ ראשון של כוחות הביטחון, ובסך הכול נכחו באירוע בין 6-4 ג'יפים עם חיילים ושוטרי מג"ב, שירו גז מדמיע כדי להרחיק את הפלסטינים. לדברי תושבי הכפר גם הפעם, כמו באירועים דומים, כוחות הביטחון לא מנעו מהמתנחלים לתקוף אותם ואת רכושם.

בסרטון שצילם מתנדב בפרויקט "חמושים במצלמות" של בעסירה אל-קיבלייה, קאסם סאלח, מביתו, נראית השתלשלות האירועים.

איש מהנפגעים לא הגיש תלונה למשטרה בשל הימנעותן השיטתית של הרשויות מאכיפת החוק על מתנחלים התוקפים פלסטינים. בצלם העביר את התיעוד המלא של האירוע למשטרה ולצבא בדרישה לאתר את המתנחלים התוקפים ולחקור מדוע נמנעו החיילים מאכיפת החוק.

סרטונים אחרונים