דילוג לתוכן העיקרי

מזרח ירושלים: שישה מבטים - מונא ומוחמד אל-כורד

תאומים פלסטינים, בני 12, משכונת שיח' ג'ראח שבמזרח ירושלים רקע שיח' ג'ראח היא שכונה פלסטינית שבה חיה לפני שנת 1948 גם קהילה יהודית קטנה. ממשלת ירדן, ששלטה באזור עד שנת 1967, יישבה במקום ...
לקריאת המאמר המלא בחזרה לדף הסרטון

מזרח ירושלים: שישה מבטים - מונא ומוחמד אל-כורד

תאומים פלסטינים, בני 12, משכונת שיח' ג'ראח שבמזרח ירושלים

רקע

שיח' ג'ראח היא שכונה פלסטינית שבה חיה לפני שנת 1948 גם קהילה יהודית קטנה. ממשלת ירדן, ששלטה באזור עד שנת 1967, יישבה במקום 28 משפחות של פליטים פלסטינים שחיו עד 1948 בשטח השייך כיום לישראל. לאחרונה זכו עמותות מתנחלים בתביעת בעלות בבית משפט ישראלי על כמה חלקות אדמה בשכונה. בעקבות פסק הדין פונו כמה משפחות מבתיהן או מחלקים מהבתים, ומתנחלים תפסו את מקומם במסגרת מאמץ מוצהר לייהד את האזור.

מונא ומוחמד אל-כורד

מה קרה למשפחתם של התאומים?

מתנחלים השתלטו על חלקו הקדמי של בית משפחת אל-כורד, ומשפחתם של התאומים גרה עדיין בחלקו האחורי. באופן אירוני, עיריית ירושלים הגדירה את החלק הקדמי כתוספת בנייה לא חוקית של המשפחה הפלסטינית, אולם אישרה את מגורי המתנחלים במקום. משפחות אחרות הושלכו לרחוב. פעילים ישראלים, בינלאומיים ופלסטינים, ובהם שרה בנינגה, הקימו תנועת סולידאריות הולכת וגדלה, שפעיליה מפגינים מדי שבוע נגד אי-הצדק המגולם בהחלטתה של ישראל להכיר בתביעות בעלות של יהודים על רכוש מלפני שנת 1948 מבלי להכיר בתביעות מקבילות של פלסטינים.

סרטונים אחרונים