דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

שוטרי מג"ב התעללו בפועלים פלסטינים במשך שלוש שעות

ב-8.2.04 בלילה פרצו שוטרי מג"ב לבניין בירושלים בו שהו חמישה פלסטינים תושבי הכפר ח'אראס שעובדים בעיר. לאחר שהחרימו את מסמכיהם והוציאו אותם מהחדר הורה להם אחד השוטרים לתת לו את הארנקים שלהם. לאחר מכן, היכו השוטרים שניים מהפועלים אחד אחרי השני, בין השאר תוך שהם מטיחים את ראשיהם בקיר.

בשלב מסויים העלו השוטרים את חמשת הפועלים על ג'יפ והחלו לנסוע. לאחר נסיעה של מספר דקות, במהלכה היכה אותם אחד השוטרים באלה, עצר הג'יפ

בחורשה הסמוכה לעיירה בית ג'אלא. שם השאירו השוטרים כל אחד מהפועלים במקום אחר, לא לפני שהיכו אותו שוב נמרצות.

מוחמד עטאוונה, אחד הפועלים, סיפר לבצלם: "הנהג פתח את הדלת של הג'יפ בכוח. נפגעתי בפנים... שני השוטרים ירדו, בעטו בי והיכו אותי עם קתות הרובים שלהם. צעקתי וקראתי לעזרה. הם הפילו אותי והמשיכו להכות אותי בכל הגוף ובפנים. הם העמידו אותי ליד סלע והטיחו בו את הראש שלי. השוטר הבלונדיני תפס אותי מאחור והנהג בעט בי בפנים כמה פעמים. ירד לי דם מהפה. אחר כך, השוטרת ירדה והיכתה אותי באלה בראש ובאוזניים. מדי פעם אחד מהם בעט בי באשכים. נפלתי כמה פעמים ובכל פעם, השוטרים הרימו אותי והמשיכו להכות אותי..."

לאחר שעזבו השוטרים את החורשה מצאו הפועלים אחד את השני והצליחו להגיע לבית החולים בבית ג'אלא, שם הם קיבלו טיפול רפואי. מאוחר יותר התברר שמהחדר בו הם שהו נעלמו מכשירי טלפון, ארנק, כסף מזומן וחפיסות של סיגריות.

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירה של נסיבות האירוע.