דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

בצלם ארה"ב מקדם בברכה את המנכ"לית החדשה, סימון צימרמן

Thumbnail
סימון צימרמן

סימון צימרמן, פעילה יהודייה-אמריקאית נגד הכיבוש, נכנסת החודש לתפקידה כמנהלת החדשה של בצלם ארה"ב. בתפקידה החדש, צימרמן תפעל להגברת קולו של בצלם בקרב קובעי המדיניות והציבור הרחב בארה"ב. בשנים הקרובות בצלם ארה"ב ימקד מאמצים בחיזוק ההתנגדות לכיבוש בקרב הקהילה היהודית וכן התנועה הפרוגרסיבית באמריקה.

עם הכניסה לתפקיד אמרה צימרמן: "כפעילה יהודית שפועלת כבר שנים כדי לאתגר את ההכחשה של מציאות הכיבוש על-ידי הקהילה שלי, אני מתרגשת לקראת הכניסה לתפקיד החדש בבצלם ארה"ב. אני מקווה להעמיק את השותפות בין התנועות הפועלות נגד הכיבוש בשטח ובארה"ב".

מנכ"ל בצלם, חגי אלעד, אמר כי "בימים אלה, בהם מדיניות החוץ של ארצות הברית מעודדת את העמקת הכיבוש, הדיכוי והנישול של הפלסטינים, קולם של אמריקאים המתנגדים למציאות זו חשוב יותר מאי פעם. קולה העקרוני של סימון ומנהיגותה המובהקת מעניקים תקווה למי שמאמין בעתיד המבוסס על צדק - ובעבודה נחושה ומאומצת למען מימוש עתיד זה".

לפני הצטרפותה לבצלם ארה"ב צימרמן הייתה ממייסדות IfNotNow, תנועה של צעירים יהודים אמריקאים הפועלת להפסקת תמיכתה של הקהילה היהודית באמריקה בכיבוש. בין השנים 2016 ל-2018 התגוררה בישראל, כמקבלת מלגת "דורות", ועבדה בארגון גישה – מרכז לשמירה על הזכות לנוע. צימרמן היא בעלת תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון מאוניברסיטת ברקלי, ושימשה כנשיאת ארגון הסטודנטים של J Street.

תגיות