דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

עומדים עם חברינו בארגון שוברים שתיקה וגם אנחנו לא נחריש - עד לסיום הכיבוש

18 ארגוני זכויות אדם ושלום מפרסמים הבוקר, יום ראשון, ה-25 ביוני, הודעת סולידריות עם ארגון שוברים שתיקה, על רקע חקירתו של דובר הארגון במשטרת חברון בשבוע שעבר.

"שרת המשפטים איילת שקד, היועמ״ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן", נכתב במודעה, "הנחרצות הפתאומית בה אתם מטפלים באלימות כלפי פלסטינים מרשימה. למעשה, כבר 50 שנים הפלסטינים חיים תחת אלימות ממוסדת ומאורגנת שעומדת בבסיס משטר הכיבוש - שליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית. מערכת אכיפת החוק האזרחית והצבאית ובתי המשפט משווים חזות של חוקיות להרג, פציעות, עינויים, ענישה קולקטיבית, גזל אדמות, שלילת חופש תנועה, מעצרים מנהליים ועוד. גם חקירות של חשדות להפרות חמורות של הדין הבינלאומי מטוייחות היטב וממוסמסות על ידי גורמי האכיפה."

"חקירתו של דובר שוברים שתיקה לא באה לעולם על מנת לקדם דין וחשבון, אלא בדיוק להיפך - להטיל אימה ולהפחיד את מבקרי הכיבוש מלהשמיע את קולם. אנחנו עומדים עם חברינו בארגון שוברים שתיקה וגם אנחנו לא נחריש - עד לסיום הכיבוש ועוולותיו."

רשימת הארגונים:

אמנסטי אינטרנשיונל - ישראל, במקום, בצלם, גישה, הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל, המוקד להגנת הפרט, הקרן למגיני זכויות אדם, זזים, ישראל-פלסטין יוזמות אזוריות IPCRI, לוחמים לשלום, מחסוםWatch, עיר עמים, עמק שווה, עקבות, קואליציית נשים לשלום, רופאים לזכויות אדם, שלום עכשיו, תנועת עומדים ביחד