דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

פרויקט הווידאו "חמושים במצלמות" של בצלם

ארגון בצלם זכה אתמול (שני, 22 ביוני 2009) בפרס בריטי יוקרתי על עבודתו פורצת הדרך בתחום העיתונאות האזרחית. פרס "One World Media" ניתן לבצלם על פרויקט "חמושים במצלמות", במסגרתו מחלק הארגון מצלמות וידאו לפלסטינים בשטחים, כדי שיתעדו פגיעות בזכויות האדם שלהם. התיעוד המצולם משמש את בצלם בעבודתו לקידום זכויות האדם ואכיפת החוק בשטחים.
/>

בצלם זכה בפרס מיוחד המוענק בכל שנה לפרויקט תקשורת בולט וחדשני בעולם המתפתח. הפרס הוענק למנהל מחלקת הוידאו של בצלם, אורן יעקובוביץ', ולרכז פרויקט "חמושים במצלמות" בחברון, עיסא עמרו, בטקס שהתקיים אמש בלונדון בהשתתפות בכירי עולם התקשורת הבריטי וישודר בשבוע הבא בערוץ הטלוויזיה העולמי של ה-BBC.
/>

בשלוש השנים האחרונות תיעדו משתתפי פרויקט "חמושים במצלמות" עשרות תקריות של אלימות מתנחלים וחיילים, כמו גם את מציאות חיי היום יום שלהם תחת כיבוש. התיעוד המצולם של הכאת רועים פלסטינים על ידי מתנחלים רעולי פנים בח'ירבת סוסיא, של מתנחל יורה מטווח קצר ופוצע פלסטינים בחברון, ושל חיילים הפוגעים בפלסטינים או נמנעים מלאכוף את החוק על מתנחלים אלימים, שודרו בהרחבה בתקשורת הישראלית והבינלאומית והועברו לרשויות אכיפת החוק הישראליות. חלק מהסרטונים, כמו קליפ ה"שרמוטה" מחברון, הפכו לחלק מהלקסיקון הישראלי. לאחרונה החל בצלם להפעיל את הפרויקט גם ברצועת עזה.
/>

פרסי "One World Media Awards" מוענקים זה השנה ה-21 לאנשים וארגונים בתחום התקשורת בעולם המתפתח, ולאנשי תקשורת במערב שתרמו להבנת מציאות החיים במדינות מתפתחות. בין הארגונים המעניקים חסות לפרסים: שירות השידור הבריטי ה-BBC, ערוץ ארבע הבריטי, סוכנות הידיעות רויטרס, יוניצ"ף, ומשרד הפיתוח הבינלאומי של ממשלת בריטניה.

תגיות