דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

ח'אן אל-אחמר - 30.7.2018

שלום,

ביום רביעי השבוע (1 באוג') ב- 9:00 בבוקר ידון בג"ץ בעתירה החדשה של תושבי ח'אן אל-אחמר נגד הרס בתיהם וגירושם מכפרם. נוכחותכם בדיון, לצד התושבים ונגד הגירוש, חשובה. אני כותב לכם היום בבקשה כי תגיעו לבית המשפט ביום רביעי בבוקר. 

ח'אן אל-אחמר חשובה ראשית כל כי לכל אחת ואחד מתושביה יש זכות לחיות את חייו בקהילתו, ולבנות אותה ללא פחד מצווי הריסה, התעמרות וגירוש. בני אדם אינם אובייקטים לשינוע, פשוט כי מדינת ישראל החליטה שהיא רוצה לסלק ממרחב מעלה אדומים כמה שיותר פלסטינים. 

בנוסף לכך, ח'אן אל-אחמר חשובה כי הכוונות הישראליות לא מתחילות – ולא מסתיימות – בה. ישראל מפעילה לחץ מתמיד בכל רחבי הגדה, כדי לגרש פלסטינים ממקומות מושבם: לפעמים אל מה שמכונה "אתרי קיבוע" (קיבוע של מה בדיוק? קיבוע העוול? הגזל? הנישול?), ולפעמים אל המובלעות הפלסטיניות הגדולות, המוקפות בהתנחלויות, מחסומים ו"אדמות מדינה" שגזלנו. לפעמים לשם ולפעמים לכאן – רק שיזוזו. האיום הזה מרחף מעל לראשן של עשרות קהילות פלסטיניות ובהן אלפי תושבים. 

בג"ץ הוא משענת קנה רצוץ. כך היה וכך הווה. השופטים כבר אישרו פעם אחת, לפני חודשיים בדיוק, את פשע המלחמה שהוא גירוש הקהילה. כעת יש להם הזדמנות לסגת מהחרפה הזו. בואו לעמוד לצד התושבים ונגד הגירוש: ביום רביעי בבית המשפט – ואם חלילה נידרש לכך בהמשך, לצד התושבים מול הדחפורים. 

שלכם, 

חגי אלעד 

עמדו עם קהילת ח׳אן אל-אחמר והתנגדו לפשע מלחמה