דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בעקבות תלונת בצלם: מח"ש ממליצה להעמיד לדין פלילי שוטרי מג"ב שהתעללו בפלסטיני

בחודש יוני 2004 פנה בצלם למחלקה למנהל חקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, עו"ד הרצל שבירו, בדרישה לחקור אירוע של התעללות קשה שהתרחש בתחילת חודש אפריל 2004. ב-23.11.05 הודיעה מח"ש לבצלם כי היא ממליצה להעמיד את השוטרים לדין פלילי.

לפי עדות, שמסר לבצלם א.ל., הוא נעצר על-ידי שוטרי מג"ב באום אל-פחם, שם עבד. השוטרים העלו אותו לג'יפ, וכשהג'יפ נסע, אחד השוטרים שישב מאחור, היכה אותו והורה לו לנשק תמונה של אישה. לדברי העד, כאשר סירב לנשק את התמונה, השוטר בעט בו וצעק עליו. כמו כן, אמר לו השוטר במהלך הנסיעה כי הוא רוצה "לזיין אותו", כדברי העד.

בהמשך, עצר הג'יפ בחורשה באזור צומת מגידו, השוטרים ירדו ממנו ולדברי א.ל., הוא ראה את השוטר שאיים עליו, נוגע במפשעה. אחר כך, כיסו השוטרים את עיניו של העד, הורידו אותו מהג'יפ וערכו עליו חיפוש. א.ל. סיפר כי הרגיש שאחד השוטרים פותח את כפתורי המכנסיים שלו. הוא נלחץ, הוריד את כיסוי העיניים והתחיל לבכות. לבסוף, החליטו השוטרים להחזיר את א.ל., לביתו. בטרם עלה לג'יפ, ראה א.ל. את ארנקו זרוק על האדמה והרים אותו. השוטרים הורידו אתו באזור הכפר סאלם והוא עלה על מונית. לדבריו, כאשר בדק בארנקו, גילה כי כסף שהיה לו, נעלם והוא לא יכול היה לשלם עבור הנסיעה.

תגיות